Menü

11,80 TL
(KDV Dahil)
11,21 TL Havale Fiyatı
ad.
Sepete Ekle
Bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan 0,35 TL
Set içeriği :
2 adet tas menteşe + 1 takım fil çıt çıt
Tipi :
Bas-aç menteşe
Çeşitleri :
Düz, deveboynu
Marka :
Marelli

MARELLİ BAS-AÇ MENTEŞE TAKIMI (2 adet ters açılan tas menteşe + fil çıt çıt) (kulpsuz kullanılan kapaklar için)

* Bas aç menteşeler yeni bir üründür. Son yıllarda kulpların yarattığı kalabalık görüntüden uzaklaşmak isteyen ve sade bir görünümü tercih edenlerin seçtiği kulpsuz kapaklarda kullanılmaktadır.

* Bu setin içerisinde : 2 adet ters yaylı menteşe ve 1 takım fil çıt çıt bulunmaktadır

* Ters yaylı menteşe ne demektir? Kapaklarınızdaki menteşeler kapanmak üzere yapılmışlardır, bas-aç menteşeler ise bunun ters mantığı ile açılmak üzere yapılmışlardır.

* Çalışma prensibi nasıldır? Kapağı tutan ve fil çıt çıt olarak adlandırılan ürüne doğru bastırıldığında kapağı salmaktadır. Yani kapağa dışarıdan baskı uygulandığı takdirde fil çıt çıt kapağı salar; kapağın menteşeleri açmak üzere yapıldığı içinse kapak hafif bir aralık bırakmaz, aksine sonuna kadar açar. Yani bas ve açılsın prensibi.

* Kapaklarda kulp kullanılmadığı için çok şık ve sade bir görünüm yaratır evinizde.

* Normal menteşelere de fil çıt çıt ürünü uygulandığında bu şekilde kullanılabilir, fakat menteşeleri normal olursa kapak hafif bir aralıklı olarak açılır ve tamamen açmak için elinizi kullanmak zorunda kalırsınız. Bu üründe ise kapak kendiliğinden sonuna kadar açılır ve kullanımı çok daha kolaydır.


* Bu üründe karşılığı yaylı olan fil çıt çıt bulunmaktadır. Bu sayede bilmeyen biri dahi kapağı ittirmek yerine çektiği zaman kırılmamaktadır ve eskisi gibi kullanılabilmektedir. Diğer ürünlerde ise karşılığı tamamen plastikten yapılmıştır ve çekince ürünü kırmaktadır.

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor