HIRDAVAT FIRSATI

Menü

sikca-sorulan-sorular

 

1)     Sitenizden alışveriş yapmak güvenli midir? 

Firma olarak en önem verdiğimiz konu müşterilerimizin güvenliğidir. Online satış sitelerinde en yaygın korku parayı gönderdikten sonra veya kredi kartını çektikten sonra ürünün gönderilmemesidir. Kötü niyetli bir çok insanın olduğu internet mecrasında bu son derece haklı bir endişedir.

Bu endişeyi gidermenin en önemli yolu internet sitesinin arkasındaki firmanın güvenilirliğidir. Firmamız 1974 yılından beri  hırdavat sektöründe faaliyet göstermekte olup, Kale Kilit’in direk fabrikadan çalışabilen az sayıdaki bayisinden biri , Doğanlar Kapı Kolları firmasının yıllardır Ege Bölge Bayisi, Marelli, Posse ve Serio markalarının Türkiye distribütörüdür. ("Yetkili satıcı belgelerimiz" kısmından kontrol edebilirsiniz.) Türkiye çapında bir çok satıcıya satış yapmakta olan firmamızın dürüstlüğü ve güvenilirliği piyasadaki tüm firmalar tarafından bilinmektedir. Cirosu internette satış yapan bir ünlü siteden çok daha fazla olan firmamızın siparişlerinizde size herhangi bir sorun yaşatması söz konusu olamayacağı gibi bunca yıldır oluşturduğu imajı tehlikeye atması da mümkün değildir. Bu sebeplerle alışverişinizi sitemizden kesinlikle güvenli bir şekilde yapabilir ve ödemenizi gerçekleştirdikten sonra en kısa sürede ürünün size ulaşacağından emin olabilirsiniz.

Sitedeki bilgilerin güvenliği ile ilgili tüm önlemler de alınmıştır. Kredi kartınızın bilgileri kesinlikle firmamıza gelmeyip direk bankayla işlem yapılmaktadır. Yani normal bir alışveriş yaptıktan sonra geçtiğiniz kredi kartı ödemesinden hiçbir farkı yoktur. Ayrıca sitemizde kredi kartınızın başkası tarafından kullanılma olasılığını en aza indirmek için 3D Security sistemi kullanılmaktadır. Ki 3D security sistemi, bazı ödemelerde sorun yarattığı için çoğu site tarafından kullanılmamaktadır, fakat bizim için güvenlik yapacağımız satıştan çok daha önemlidir.

10 seneyi aşkın süredir internetten binlerce satış yapan firmamız hakkında bir şikayet olmaması da firmamızın müşteri memnuniyetine ve güvenliğine ne kadar önem verdiğini gösterir. Biz sadece satış yapmak istemiyoruz, müşterilerimizin doğru ve kaliteli ürün almasını da istiyoruz.

İnternetten alışverişin ve sitemizden alışverişin güvenliği ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Güvenlik konusu bizim için en öncelikli konudur. Bize güvenip sitemizden alışveriş yapan yüzlerce müşterimiz bunu görmüştür. Herhangi bir çekinceniz olması halinde tarafımızla irtibat kurmanız yeterlidir.

Sitenizde Kapıda ödeme seçeneği  var mı?

Sitemizde "kapıda ödeme" seçeneği bulunmamaktadır. Ne yazık ki daha önce karşılaşılan sorunlardan ötürü kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapmamaktayız. Siparişi veren bazı tüketiciler evde bulunmamakta veya daha sonradan fikirlerini değiştirmektedirler, bu sebeple ödemesi yapılmayıp firmaya geri dönen bu ürünler için 2 defa kargo parası vermek durumunda kalmak, zaten cüzi kârlarla çalışan firmamıza zarar vermektedir. Ticaretin ciddi bir mesele olduğunu bilmeyen ve karşı tarafın zarar etmesine sebep olan böyle kişiler yüzünden almış olduğumuz bu kararı umarız anlayışla karşılarsınız.

Bunun yanı sıra ankastre ürünlerde, evyelerde, viole'nin kiler sistemlerinde vs. sizlere nakliye masrafı fazla olmaması amaçlı olarak ürünleri direk fabrikadan size sevk ettirmekteyiz. Fabrikaların çalıştığı kargoların kapıda ödeme sistemi kullanması mümkün değildir malesef ve bazı ürünlerde bu sistemi uygulayıp bazılarında uygulamama şansımız olmadığı için kapıda ödeme sistemine geçememekteyiz.

 

2)      İade koşulları nelerdir?

Ürünle ilgili müşterilerimiz yanlış sipariş vermişse, ürünü 3 iş günü içerisinde kargo bedelini ödeyerek geri gönderebilmektedirler. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra da ilk gönderdiğimiz kargo bedeli düşüldükten sonra müşterimize geri ödeme yapılacaktır veya istediği başka bir ürünle değiştirilecektir. Firmaların iade sırasında iade faturası kesmesi gerekmektedir. Şahısların ise ürünü gönderdiğimiz fatura ile geri göndermesi gerekmektedir.  

Firmamız tarafından yapılan bir hata olursa ürün kargo bedeli talep edilmeden derhal değiştirilecektir. 

Özel sipariş olarak yazılan ürünlerimiz müşterimizin isteği üzerine üretildiği için beğenilmediği için geri gönderilme şansı yoktur. Buna dikkat etmenizi rica ederiz.

 

3)      Garanti koşulları nelerdir?

Firmaların ürünleri için vermekte oldukları garantiler tüm ürünlerimiz için geçerlidir. Kale Kilit, Yale Kilit ve Doğanlar Kapı Kolları 5 sene ürünleri için garanti vermektedir. Diğer markalarımız için de geçerli olan garanti süreleri ve şartları firmamız tarafından uygulanmaktadır. Bu fabrikaların direk bayisi olan firmamızdan aldığınız ürünleri fabrikalara direk gönderirken de sorun yaşamayacaksınız ve bizden aldığınız faturayla gönderebileceksiniz. İnternette bayi olmayan sitelerden aldığınız ürünlerde ise sorun yaşayabilirsiniz. 

 

4)      Sitenizde fiyatların bazıları çok uygun, doğru fiyatlar mıdır acaba?

Bu soru telefonla arayan bazı müşterilerimizden sorulduğu için yanıtlama ihtiyacı hissettik. Firmamız toptan bazında satış yaptığı için fahiş kâr marjları koymamaktadır ürünlerin üzerine. Bu sebeple görmüş olduğunuz fiyatlar ürünlerin gerçek satış fiyatlarıdır, aradaki fiyat farkları sizi yanlış ürün olabileceği vb konularda yanıltmasın.  Bazı durumlarda fiyatların yarı yarıya fark ettiği ile ilgili bilgiler tarafımıza verildiği için bu konuyu bildirmek durumunda kaldık.

 

5)      Sitenizde olmayan bazı ürünler oluyor, bu konuda ne yapabiliriz?

Sitemizde henüz satışa sunmadığımız bir çok marka ve hırdavat ürünü bulunmaktadır, bunlarla ilgili de sitemizde bulamadığınız zaman tarafımıza bildirirseniz size yardımcı olabilmekteyiz.

Toptancılar çarşısında hizmet vermekte olan firmamız sadece hırdavat ürünleriyle ilgili değil, tüm ürünlerle ilgili size hizmet vermeye çalışacaktır. Evinizde ihtiyacınız olan elektrik malzemeleri, musluk, tuvalet taşı vb aklınıza gelebilecek her ürünü sizin için çok uygun fiyatlarla temin edebiliriz. Size gereken ürünü Markası, Kodu ve özellikleriyle ilgili sitemizdeki “Bulamadığını Söyle” bölümünden tarafımıza bildirirseniz bu konu ile ilgili size en kısa sürede dönülecektir. Firmamızın diğer toptancı firmalarla olan iyi ilişkileri sayesinde bu konuda da size en uygun fiyatlarla yardımcı olacaktır, siz de evinizin rahatlığında toptan fiyatları hiç yorulmadan elde etmiş olacaksınız. 

 

6)      Koli bazında sipariş vermek istiyorum, fiyatlarda herhangi bir değişiklik olacak mıdır? 

Bize sipariş miktarınızı ve ilgilendiğiniz ürünleri bildirmeniz halinde gerçekten çok uygun fiyatlarla alışveriş yapma şansını elde edebilirsiniz. Sitemizdeki “Satıcılara Özel” bölümünde bu konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Tüm Türkiye’ye toptan bazında satış yapan firmamızın ambarlarla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde bir zarf fiyatına koli gönderebilmekteyiz. Bu sebeple lütfen bu konuda tarafımıza bilgi veriniz, en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.

 

  Sitede üye olmakta sorun yaşıyorum veya herhangi bir sayfaya ulaşamıyorum, sebebi ne olabilir?

  İnternet ortamında bazen teknik problemler olabiliyor, böyle bir durum yaşadığınız takdirde lütfen hemen 0533 280 45 10 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hemen sorun çözülüp tarafınıza dönüş yapılacaktır.

   

 Kargo bedellerini göremiyorum, nasıl öğrenebilirim kargo bedellerini?

    Sitemizdeki ürünlerin boyutları çok çeşitli olduğu ve siparişte değişik boyutta ürünlerin siparişine göre kargo bedeli değiştiği için baştan kargo bedellerini söyleyemiyoruz. Fakat Aras Kargo ile olan iyi anlaşmamızdan ötürün Türkiye'nin her yerine belirli bir boyuta kadar olan ürünleri 6-7 tl gibi cüzi bir kargo bedeli ile gönderimini yapıyoruz. Zaten siz siparişinizi tamamlamadan önce www.hirdavatfirsati.com otomatik olarak kargonuzu hesaplamakta ve hesabınıza eklemektedir. Yani kargo bedelini öğrenmeden siparişinizi tamamlamanız ve kapıda sürpriz bir kargo bedeliyle karşılaşmanız mümkün değildir. Ayrıca bazı ürünlerde özel anlaşmalarımızdan ötürü kargo bedeli olarak çok düşük rakamlar alınmaktadır, örneğin büyük bir evye 6,00 tl gibi bir bedelle gönderilmektedir. Bu sebeplerle sitemiz diğer sitelere oranla kargo konusunda çok önemli avantajlara sahiptir, diğer siteler ürün bedelini düşük gösterip fahiş kargo bedelleri almaktadır ve müşterilerini mağdur etmektedirler. Bu konuya dikkat etmenizi rica ederiz.

Firmanızla iletişim kolay mıdır?

Firmamız internet siteleri arasında iletişimi en kolay olan firmalardan biridir. 0232 459 80 72 no.lu telefonu aradığınızda sizinle direk olarak görüşecek bir yetkili bulabilir ve istediğiniz bilgiyi kolayca alabilirsiniz. Dakikalarca nereye bağlanacağınızı bilemeden telefonda beklemezsiniz. Bunun yanısıra bu telefon numarasını telefonunuza kaydederek whatsapp ınızdan direk mesaj gönderebilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz. Bu da büyük bir rahatlık sağlar. İzmir deki müşterilerimiz ise mağazamıza gelebilir ve buradan ihtiyaçlarını görebilmektedir. 

 

 Iletisim Formu  
 
Ad *
:
Soyad *
:
E-Mail *
:
Telefon
:
Mesaj *
: