Marelli frenli (pistonlu / stoplu / hidrolikli) Dolap için Menteşe (yavaşça kapar) | Tas Menteşe Çeşitleri | Mobilya Aksesuarları | HIRDAVAT FIRSATI

Menü

Kargoya Verilis Süresi: 
Bugün Kargoda
İNDİRİM!
25%
58,80 TL
43,98 TL
(KDV Dahil)
%5 Havale İndirimi

adet
Sepete Ekle
Bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan 0,88 TL
Kutu içi adedi ::
10
Hammaddesi ::
Sac
Renk ::
Nikel rengi
Koli içi adedi ::
100
Türü ::
Frenli menteşe
Çeşitleri ::
Düz, deveboynu, süperdeveboynu

MARELLİ FRENLİ (HİDROLİKLİ / STOPLU / PİSTONLU) MENTEŞE

* Marelli marka frenli menteşeler dolap kapaklarının hafifçe ittirilmesi ile dahi kapakların yavaşça kendiliğinden kapanmasını sağlar. Şu anda piyasada bulabileceğiniz en kaliteli ürünlerdendir. 

* Clip tabanlı yapısı sayesinde kapakların sadece menteşenin arkasındaki kısma basılarak yerinden çıkarılması ve sonra da hiçbir ayara gerek kalmadan geri takılabilmesi büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Diğer taban tiplerinde kapak yerinden çıkarıldığı takdirde yerine takılırken yeniden ayar yapılması gereklidir.

* Marelli pistonlu menteşeler 50.000 kere açıp kapama testinden başarıyla geçmiştir.

* Üstten takılma frenlemelerin yerine kullanılan bu menteşelerin, üzerlerinde bir ek parça olmaması sayesinde, görüntüsü muadillerine göre çok daha şıktır.

* Üstten takılma frenleme mekanizmaları zamanla düşme yapabilirken Marelli hidrolikli menteşelerde böyle bir sorun olmaz.

* Eski menteşelerinizle tas çapı aynı olduğu için eski menteşelerin yerine kullanılabilir. (Not : Karşılıklarındaki vida yerleri farklı olduğu için yeni vida yeri açmak gerekebilir.)

* Piyasada çok sayıda ucuz frenli menteşe bulunmaktadır, Marelli frenli menteşe diğerlerinden biraz daha pahalıdır; fakat hem çekme gücüyle hem de pistonlarının uzun süre dayanabilmesi sayesinde piyasada aranır hale gelmiştir. Siz de uzun süre sorunsuz bir şekilde kapaklarınızın kapanmasını istiyorsanız kesinlikle Marelli pistonlu menteşeyi tavsiye ediyoruz. Fiyatından dolayı mobilyacılar tarafından çok tercih edilmese de siz ısrarla isteyiniz.

* Düz, deveboynu ve süper deveboynu çeşitleri bulunmaktadır. Eski menteşelerinizi değiştirecekseniz menteşelerinizin kaçının düz, kaçının deveboynu olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Düz menteşelerin üzeri dümdüz gelmektedir (ek'teki 1.resmi inceleyebilirsiniz), deveboynu menteşelerin üzeri ise eğimlidir (ek'teki 2.resmi inceleyebilirsiniz). Sitemizden sipariş verirken düz ve deveboynu olarak seçebilirsiniz. 

* MENTEŞELERİN DÜZ, DEVEBOYNU VE SÜPER DEVEBOYNU çeşitlerinin nasıl anlaşılabileceğini anlamak için bu videoyu seyrediniz https://youtube.com/shorts/aQ7PIRhwbCc?si=_AK8oh5SKwKlCDYc

* Frenli menteşelerle ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız "Frenli menteşelerde en iyi marka hangisidir?" başlıklı blog yazısını okuyabilirsiniz.

 

 

 

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor