HIRDAVAT FIRSATI

Menü

Sıkça sorulan sorular

         1) Sitenizden alışveriş yapmak güvenli midir?

Firma olarak en önem verdiğimiz konu müşterilerimizin güvenliğidir. Online satış sitelerinde en yaygın korku parayı gönderdikten sonra veya kredi kartını çektikten sonra ürünün gönderilmemesidir. Kötü niyetli bir çok insanın olduğu internet mecrasında bu son derece haklı bir endişedir.

Bu endişeyi gidermenin en önemli yolu internet sitesinin arkasındaki firmanın güvenilirliğidir. Firmamız 1974 yılından beri  hırdavat sektöründe faaliyet göstermekte olup, Kale Kilit’in direk fabrikadan çalışabilen az sayıdaki bayisinden biri , Doğanlar Kapı Kolları firmasının yıllardır Ege Bölge Bayisi, Marelli, Posse ve Serio markalarının Türkiye distribütörüdür. ("Yetkili satıcı belgelerimiz" kısmından kontrol edebilirsiniz.) Türkiye çapında bir çok satıcıya satış yapmakta olan firmamızın dürüstlüğü ve güvenilirliği piyasadaki tüm firmalar tarafından bilinmektedir. Cirosu internette satış yapan bir ünlü siteden çok daha fazla olan firmamızın siparişlerinizde size herhangi bir sorun yaşatması söz konusu olamayacağı gibi bunca yıldır oluşturduğu imajı tehlikeye atması da mümkün değildir. Bu sebeplerle alışverişinizi sitemizden kesinlikle güvenli bir şekilde yapabilir ve ödemenizi gerçekleştirdikten sonra en kısa sürede ürünün size ulaşacağından emin olabilirsiniz.

Sitedeki bilgilerin güvenliği ile ilgili tüm önlemler de alınmıştır. Kredi kartınızın bilgileri kesinlikle firmamıza gelmeyip direk bankayla işlem yapılmaktadır. Yani normal bir alışveriş yaptıktan sonra geçtiğiniz kredi kartı ödemesinden hiçbir farkı yoktur. Ayrıca sitemizde kredi kartınızın başkası tarafından kullanılma olasılığını en aza indirmek için 3D Security sistemi kullanılmaktadır. Ki 3D security sistemi, bazı ödemelerde sorun yarattığı için çoğu site tarafından kullanılmamaktadır, fakat bizim için güvenlik yapacağımız satıştan çok daha önemlidir.

İnternetten alışverişin ve sitemizden alışverişin güvenliği ile ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.

Güvenlik konusu bizim için en öncelikli konudur. Bize güvenip sitemizden alışveriş yapan binlerce müşterimiz bunu görmüştür. Herhangi bir çekinceniz olması halinde tarafımızla irtibat kurmanız yeterlidir. 5 seneyi geçen sitemizde hiçbir sorun yaşanmaması bu sektörde az görünen bir özelliktir.

 

2) Sitenizde Kapıda ödeme seçeneği  var mı?

Sitemizde "kapıda ödeme" seçeneği bulunmamaktadır. Ne yazık ki daha önce karşılaşılan sorunlardan ötürü kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapmamaktayız. Siparişi veren bazı tüketiciler evde bulunmamakta veya daha sonradan fikirlerini değiştirmektedirler, bu sebeple ödemesi yapılmayıp firmaya geri dönen bu ürünler için 2 defa kargo parası vermek durumunda kalmak, zaten cüzi kârlarla çalışan firmamıza zarar vermektedir. Ticaretin ciddi bir mesele olduğunu bilmeyen ve karşı tarafın zarar etmesine sebep olan böyle kişiler yüzünden almış olduğumuz bu kararı umarız anlayışla karşılarsınız.

Bunun yanı sıra ankastre ürünlerde, evyelerde, viole'nin kiler sistemlerinde vs. sizlere nakliye masrafı fazla olmaması amaçlı olarak ürünleri direk fabrikadan size sevk ettirmekteyiz. Fabrikaların çalıştığı kargoların kapıda ödeme sistemi kullanması mümkün değildir malesef ve bazı ürünlerde bu sistemi uygulayıp bazılarında uygulamama şansımız olmadığı için kapıda ödeme sistemine geçememekteyiz.

 

3) İade koşulları nelerdir?

Ürünle ilgili müşterilerimiz yanlış sipariş vermişse, ürünü 3 iş günü içerisinde kargo bedelini ödeyerek geri gönderebilmektedirler. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra da ilk gönderdiğimiz kargo bedeli düşüldükten sonra müşterimize geri ödeme yapılacaktır veya istediği başka bir ürünle değiştirilecektir. Firmaların iade sırasında iade faturası kesmesi gerekmektedir. Şahısların ise ürünü gönderdiğimiz fatura ile geri göndermesi gerekmektedir.  

Firmamız tarafından yapılan bir hata olursa ürün kargo bedeli talep edilmeden derhal değiştirilecektir. 

Özel sipariş olarak yazılan ürünlerimiz müşterimizin isteği üzerine üretildiği için beğenilmediği için geri gönderilme şansı yoktur. Buna dikkat etmenizi rica ederiz.

 

4) Siparişleri kaç gün içinde gönderiyorsunuz?

Toptancı olduğumuz için çoğu üründe stoklu çalışmak zorundayız. Şimdiye kadar sitemizden yapılan alışverişlerin %97 sini aynı gün kargoya verdik. Her şeyi satan diğer alışveriş sitelerine göre avantajımız, konumuzda uzman olmamız ve mağamızda normalde sattığımız ürünlerimizi internetten satmamızdır. Bazı büyük ürünleri kargo avantajı olması için fabrikalardan direk gönderiyoruz ve %3 lük kısmı da bu ürünler oluşturuyor. 3 iş gününü geçecek terminlerde hemen müşterilerimize dönüp bilgi veriyoruz ve teyidlerini aldıktan sonra siparişi onaylıyoruz. İstenildiği takdirde siparişi hemen iptal ediyoruz.

 

5) Kargoya verilen ürünlerimizi nasıl takip edebiliriz ve kargo tesliminde nelere dikkat etmeliyiz?

Siparişinizi verdiğinizin ertesi günü kargo takip numarasını ve takip linkini e-mail yoluyla size bildiriyoruz. İnternet üzerinden kolaylıkla siparişlerinizin ne durumda olduğunu takip edebiliyorsunuz, bu link sayesinde. Sadece fabrikadan direk çıkan ürünlerde takip numarası gönderemiyoruz, bu durumlarda bilgi almak isteyen müşterilerimiz telefonla bize ulaşabilirler veya info@hirdavatfirsati.com 'a mail atabilirler. Kargo takip e-mail'ı attığımız için bize doğru e-mail adresi vermeniz çok önemlidir, bilgilerinizi kesinlikle kimseyle paylaşmamaktayız. Maillarınızı kontrol ederken "gereksiz" / "junk" e-mail kısmına da bakarsanız memnun oluruz, bazen maillarımız o kısımlara düşebilmektedir.

Ürünlerinizi yurt içi kargoyla veya başka bir anlaşmalı kargoyla göndermekteyiz. Sitemizden sipariş verirken kargo bedelini de görüp, onu ödeyerek siparişi tamamlarsınız. Bu sebeple sürpriz kargo bedelleriyle karşılaşmazsınız. Satışını yapmakta olduğumuz tüm ürünleri, satıcı firmalardan alınması ve kargo firmasına teslim edilmesi esnasında hasar kontrolünden geçirmekteyiz. Firmamızdan gönderilen hiçbir ürünün hasarlı olarak gönderim yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle (cam, granit, plastik gibi kırılgan yapıya sahip ürünler vb.) hassas ürünler, taşıma, yükleme ve aktarma esnasında düşürülebilmekte, araçta devrilmeden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip durumlarda yapmanız gerekenler; Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim ALMADAN ÖNCE mutlaka dış pakette HASAR KONTROLÜ yapınız ve kutuda herhangi bir hasar, yırtık ve ezilme söz konusu olması durumunda teslim aldığınıza dair hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisini "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlaması yönünde uyarınız. "Hasar Tespit Tutanağı" kargo görevlisi ile karşılıklı olarak gün ve saat belirterek imzalanarak, Hasarlı kolinizi tutulan tutanakla beraber bir nüshasını da siz alarak kargo görevlisine iade ediniz. Konu ile ilgili bize bilgi vererek size tarafımızdan yeni ürünün derhal gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 

6) Garanti koşulları nelerdir?

Firmaların ürünleri için vermekte oldukları garantiler tüm ürünlerimiz için geçerlidir. Kale Kilit ve Doğanlar Kapı Kolları 5 sene ürünleri için garanti vermektedir. Diğer markalarımız için de geçerli olan garanti süreleri ve şartları firmamız tarafından uygulanmaktadır.

 

7) Sitenizde fiyatların bazıları çok uygun, doğru fiyatlar mıdır acaba?

Bu soru telefonla arayan bazı müşterilerimizden sorulduğu için yanıtlama ihtiyacı hissettik. Firmamız toptan bazında satış yaptığı için fahiş kâr marjları koymamaktadır ürünlerin üzerine. Bu sebeple görmüş olduğunuz fiyatlar ürünlerin gerçek satış fiyatlarıdır, aradaki fiyat farkları sizi yanlış ürün olabileceği vb konularda yanıltmasın.  Bazı durumlarda fiyatların yarı yarıya fark ettiği ile ilgili bilgiler tarafımıza verildiği için bu konuyu bildirmek durumunda kaldık.

 

8)Sitenizde olmayan bazı ürünler oluyor, bu konuda ne yapabiliriz?

Sitemizde henüz satışa sunmadığımız bir çok marka ve hırdavat ürünü bulunmaktadır, bunlarla ilgili de sitemizde bulamadığınız zaman tarafımıza bildirirseniz size yardımcı olabilmekteyiz.

Toptancılar çarşısında hizmet vermekte olan firmamız sadece hırdavat ürünleriyle ilgili değil, tüm ürünlerle ilgili size hizmet vermeye çalışacaktır. Evinizde ihtiyacınız olan elektrik malzemeleri, musluk, tuvalet taşı vb aklınıza gelebilecek her ürünü sizin için çok uygun fiyatlarla temin edebiliriz. Size gereken ürünü Markası, Kodu ve özellikleriyle ilgili sitemizdeki “Bulamadığını Söyle” bölümünden tarafımıza bildirirseniz bu konu ile ilgili size en kısa sürede dönülecektir. Firmamızın diğer toptancı firmalarla olan iyi ilişkileri sayesinde bu konuda da size en uygun fiyatlarla yardımcı olacaktır, siz de evinizin rahatlığında toptan fiyatları hiç yorulmadan elde etmiş olacaksınız. 

 

9) Koli bazında sipariş vermek istiyorum, fiyatlarda herhangi bir değişiklik olacak mıdır?

Bize sipariş miktarınızı ve ilgilendiğiniz ürünleri bildirmeniz halinde gerçekten çok uygun fiyatlarla alışveriş yapma şansını elde edebilirsiniz. Sitemizdeki “Satıcılara Özel” bölümünde bu konuyla ilgili bilgi verilmiştir. Tüm Türkiye’ye toptan bazında satış yapan firmamızın ambarlarla yapmış olduğu anlaşmalar sayesinde bir zarf fiyatına koli gönderebilmekteyiz. Bu sebeple lütfen bu konuda tarafımıza bilgi veriniz, en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır. 0232 459 80 72 no.lu telefondan tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

10) Sitede üye olmakta sorun yaşıyorum veya herhangi bir sayfaya ulaşamıyorum, sebebi ne olabilir?

  İnternet ortamında bazen teknik problemler olabiliyor, böyle bir durum yaşadığınız takdirde lütfen hemen 0232 459 80 72 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hemen sorun çözülüp tarafınıza dönüş yapılacaktır.

   

11) Kargo bedellerini göremiyorum, nasıl öğrenebilirim kargo bedellerini?

    Şu anki kampanyamızla 750 tl üzerindeki siparişlerde kargo tarafımıza aittir. Bu bedelin altındaki siparişlerde, sitemizdeki ürünlerin boyutları çok çeşitli olduğu ve siparişte değişik boyutta ürünlerin siparişine göre kargo bedeli değiştiği için baştan kargo bedellerini söyleyemiyoruz. Fakat Sendeo kargo ve Ptt kargo ile olan iyi anlaşmamızdan ötürün Türkiye'nin her yerine belirli bir boyuta kadar olan ürünleri uygun fiyatlı kargo bedelleri ile gönderimini yapıyoruz. Zaten siz siparişinizi tamamlamadan önce www.hirdavatfirsati.com otomatik olarak kargonuzu hesaplamakta ve hesabınıza eklemektedir. Yani kargo bedelini öğrenmeden siparişinizi tamamlamanız ve kapıda sürpriz bir kargo bedeliyle karşılaşmanız mümkün değildir. Diğer siteler kargo bedelini düşük gösterip yüksek ürün bedelleri almaktadır ve müşterilerini mağdur etmektedirler. Bu konuya dikkat etmenizi rica ederiz. 

     Sendeo kargoyla ve ptt kargoyla anlaşmamız vardır ve bu sebeple en kaliteli kargo hizmetlerinden birini vermekteyiz.

 

12) 3D secure sistemini tamamlayamadım, ne yapabilirim?

www.hirdavatfirsati.com 'dan alışveriş yapmak için öncelikle bankanızın 3D Güvenlik Sistemi’ne üye olmanız gerekiyor. Kredi kartınızı sizden başka kimsenin kullanamamasını sağlamak için alınabilecek bu önemli güvenlik önlemi çoğu büyük sitede dahi kullanılmamasına rağmen satış kaybı olasılığına karşın www.hirdavatfirsati.com online satış sitemiz tarafından kullanılmaktadır. Bu da sitemiz için güvenliğinizin en ön planda tutulduğunun önemli bir göstergesidir.


Harcamalarınızı güvence altına alan 3D Güvenlik Sistemi’ne üye değilseniz alışveriş yapmadan önce bu işleme üç dakikanızı ayırarak üye olabilirsiniz.

Alışverişin son adımında devreye giren bu sistemde, kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra sizi bankanızın 3D Güvenlik Sayfası’na yönlendirir. Bu güvenlik sayfasına bankanızdan cep telefonunuza gelen şifreyi girdikten sonra işleminiz onaylanacaktır. Bu sayede kart numaranızı kolaylıkla alabilecek kötü niyetli kişiler telefonunuza gelecek şifreyi bilemeyecekleri için siparişi tamamlayamayacaklardır.


Normalde artık çoğu kartta bu sistem tanımlı olmakla birlikte, eğer sizin kredi kartınızda henüz bu sistem bulunmuyorsa; 3D Güvenlik Uygulaması’nda her bankaya özel uygulamalar bulunuyor. Bu koşullarla ilgili linkleri ve bilgiyi aşağıdaki bölümde bulabileceksiniz. 

AKBANK : 
Axess kartınızla işlem yapıyorsanız bankanızı arayarak 3D güvenlik şifrenizi alıp işleme devam edebilirsiniz. Lütfen 444 2525’yı arayın ve (*) tuşuna basarak müşteri hizmetleri yetkilisinden şifrenizi alın veya http://www.akbank.com/axess/ adresinden 3D Güvenlik ile ilgili üyelik bilgilerinizi doldurup şifrenizi alabilirsiniz. 

BANK ASYA:
https://acs.bkm.com.tr/bankasya/enrollment/enroll.jsp
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

Şifre unutulduğunda;
https://acs.bkm.com.tr/bankasya/enrollment/forgotpassword.jsp
Şifre bilgilerinizi değiştirmek istediğinizde;
https://acs.bkm.com.tr/bankasya/cardmanagement/index.jsp
adreslerini kullanabilirsiniz. 

DENİZBANK:
http://www.denizbank.com/TR/Kredi_Kartlari/guvenlialisveris/
Adresinden üyelik bilgilerini doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.
Şifre Unutulduğunda:
Şifre unutulur ya da yanlış girilirse Denizbank Müşteri hizmetleri (444 0 800 kredi kart numarası girildikten sonra 5 tuşuyla bağlanılır.) aranır, şifre sıfırlanır ve tekrar şifre işlemleri için kayıt yapılır. 

FİNANSBANK:
Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D güvenlik sistemine kaydınız yoksa telefon bankacılığı aracılığı ile veya bankanızın güvenli alışveriş sitesinden 3D güvenlik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. http://www.finansbank.com.tr/kartlar/kredi-kartlari/uc-kat-guvenli-sistem.aspx

FORTIS BANK :
Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D güvenlik sistemine kaydınız yoksa telefon bankacılığı aracılığı ile veya bankanızın güvenli alışveriş sitesinden 3D güvenlik kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.
http://www.fortisworldcard.com/kart_ailesi/guvenlik.aspx

HALK BANKASI:
Halk Bankası tarafından kredi kartınız otomatik olarak bu hizmetten yararlanmanız için 3D güvenlik platformuna kaydedilmiştir. 
Alışveriş sırasında bankanıza kayıtlı cep telefon numaranıza şifre gönderilir. Eğer bu şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir.

HSBC BANK :
Güvenli Sanal Alış-Veriş uygulamasına kayıt olmak için öncelikle HSBC Bank Bireysel İnternet Bankacılığı aracılığı ile Sanal Güvenlik Kodunuzu temin etmelisiniz. Eğer henüz İnternet Bankacılığı şifreniz yoksa HSBC Bank Şubelerinden, HSBC Bank Telefon Bankacılığı 444 0 111’i arayarak ya da HSBC Bank ATM’lerinden internet şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bankanızın 3D güvenlik uygulamasına ilişkin detaylı bilgiyi aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz.
http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/sss/guvenli_sanal_alisveris.asp

ING BANK : 
www.ingbank.com.tr/sizinicin-geas.asp 
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI: 
https://www.garanti.com.tr/tr/ticari/kredi_kartlari/e_ticaret/ssl/3d_secure_kayit_formu.page?#calcContent=UID15cdb60
Açılan sayfada mini klavyeyi kullanarak kredi kartı numaranız, kart şifreniz ve CVC2 bilgilerinizden istenmiş olanları giriniz. Kredi kartı şifrenizi bilmiyorsanız şifrenizi belirlemek için 444 0 333 Alo Garanti’yi arayıp 1 no’lu adımdan şifrenizi belirleyebilirsiniz. Veya 3-3 tuşlarından direkt olarak müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanabilirsiniz. 

İŞ BANKASI :

444 02 02 nolu müşteri hizmetlerinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra cep telefonunuza şifre gelecektir. Şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz. 

VAKIFBANK:
https://acs.bkm.com.tr/vakifbank/enrollment/enroll.jsp
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işleminizi gerçekleştirdikten sonra bankanız tarafından cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilecektir. Eğer şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir.

YAPIKREDİ BANKASI : 
Bankanız tarafından cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilecektir. Eğer şifre gelmiyorsa bankanızdan telefon bilgilerinizi güncelleştirmeniz gereklidir. 3D Secure ile ilgili 
http://www.worldcard.com.tr/worldu-taniyin/world-ile-guvenli-alisveris/default.aspx#uc-boyutlu-güvenlik sayfasının sağ alt tarafında ‘Kayıt olmak ya da kayıtlı bilgilerinizi değiştirmek için tıklayınız’ linkini tıklayarak 3D güvenlik platformuna kayıt olabilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI:
https://acs.bkm.com.tr/ziraat/enroll.jsp 
Adresinden üyelik bilgilerinizi doldurup üyelik başvurusunda bulunmanız gerekli. Bu işlemden sonra oluşturduğunuz şifrenizi 3D güvenlik platformunda kullanabilirsiniz.

Not: Tüm Bankaların sanal kartlarıyla işlem yapılabilmesi için, asıl kartınızla 3D güvenlik platformuna kayıt işlemini gerçekleştirip bankanızdan asıl kartınız için 3D güvenlik şifresi aldıktan sonra işlem yapabileceksiniz. Alışveriş sırasında sanal kart bilgilerinizi girdikten sonra asıl kartınızın 3D güvenlik şifresiyle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.