Marelli duraklı gazlı piston (her aşamada durur) | Kalkan Kapak Mekanizmaları | Mobilya Aksesuarları | HIRDAVAT FIRSATI

Menü

15,93 TL
(KDV Dahil)
15,13 TL Havale Fiyatı

ad.
Sepete Ekle
Bu ürünü satın aldığınızda kazanacağınız puan 0,48 TL
Marka :
Marelli
Gücü :
60N / 80N / 100N
Tipi :
Her aşamada durur

MARELLİ DURAKLI GAZLI PİSTON (80N / 100N)

 
* Marelli gazlı piston piyasadaki en kaliteli marka olarak ünlenmiş ve yıllardır iyi mobilyacıların tercihi olmuştur. Şimdi de Marelli kalitesiyle çıkan yeni DURAKLI gazlı piston tipiyle piyasada devrim yaratmıştır. Bir ürünle şu sorunların tümünü çözebileceksiniz :
 
1) Normalde piyasadaki ucuz gazlı pistonlar kapağı yukarı doğru çok sert bir şekilde açmaktadır ve bu yüzden de zamanla kapağın menteşelerini zorlaya zorlaya yerinden çıkarmaktadır. Ayrıca uzun vadede gazları kaçmakta ve çalışmamaktadırlar. Bu ürün gazla çalışmadığı için menteşeleri hiçbir şekilde zorlamamaktadır.
 
2) Gazlı pistonların diğer bir kötü özelliği de arada durmamaları ve yukarıdaki kapaklarda ev hanımlarının işini zorlaştırmalarıdır. Bu ürünü açtıktan sonra kapağı kapamak son derece zor olmaktadır, kapak çok yukarıda kaldığı için. Halbuki bu ürün sayesinde kapağı ihtiyaçları olan yere kadar açabilirler ve arada da durduğu için dolabın içinden istediklerini aldıktan sonra kolaylıkla kapatabilirler.
 
3) Normalde gazlı pistonların bu sorunlarından ötürü mobilyacılar lale makas denilen ürünü de kullanabiliyorlar. Fakat bu ürün de içinde mekanik olduğu için zamanla bozuluyor ve kapak aşağı düşüyor. Bu ürün hem de lale makastan daha ucuz bir şekilde onun görevini yapmaktadır hem de içinde mekanik olmadığı için bozulma sorunları göstermemektedir.
 
4) Tüm bu avantajlarının yanı sıra Marelli pistonlu menteşe ile kullanıldığı takdirde kapak sonunda yavaşça kapanmaktadır ve diğer ürünlerde olduğu gibi kapak sertçe vurup ses çıkarmamaktadır.
 
Sonuç olarak bu ürün sayesinde mobilyacılar çok uygun fiyatlarla bir çok sorunu halletmiş oluyorlar. Bu ürünü Marelli marka satan tüm bayilerimizden temin edebilirsiniz. Eğer bayilerimizin olmadığı bölgelerdeyseniz ve perakende olarak almak isterseniz de www.hirdavatfirsati.com online satış sitemizden temin edebilirsiniz. 
 
* 100N duraklı gazlı pistonu sadece 4-5 kg civarı olan kapaklarda kullanılabilir. Daha hafif kapaklarda düzgün çalışmamaktadır.
* 80N olan da stoklarımıza girmiştir.
 
NOT : Aşağıdaki video'de Marelli duraklı gazlı piston ve Marelli pistonlu menteşe kullanılan kapağın çalışmasını görebilirsiniz. Bu kapağın altındaki hidrolik kapı yayı ne işe yarıyor diye düşünüyorsanız, onu da açıklayalım. Bir kere gazlı pistonun yavaş kapanmasıyla alakası yok. :)  Marelli 100N duraklı gazlı piston 4 kg ve üzerindeki kapaklarda işe yarıyor sadece. Test yaptığımız kapağın ağırlığını arttırmak için de hidrolik kapı yayı bağladık, yoksa ufak kapaklarda bu şekilde çalışmıyor. Ayrıca üründe açıklamada da bahsettiğimiz gibi normal menteşe yerine, Marelli pistonlu menteşe kullandık; bu sayede kapak yavaşça kapanmaktadır. Marelli duraklı gazlı pistonu normal menteşe ile kullanırsanız bu şekilde yavaş kapatmaz, normal gazlı pistonların kapandığı gibi kapanır. Mobilyacınızdan ısrarla isteyiniz. "Marelli kalitesi belli.."
 
* Kapağınızın ağırlığını hesaplamakla ilgili yazımızı okumak isterseniz : http://hirdavatfirsati.blogspot.com.tr/2014/07/marelli-durakl-gazl-piston-icin-kapak.html
 
 

Benzer Ürünler

Ürünler yükleniyor